• TRISTAN Szkoła Prywatna (z uprawnieniami szkoły publicznej) mieści się w Tczewie przy ul. Sobieskiego 10, w budynku Ośrodka Kształcenia i Wychowania OHP w Tczewie. W jej skład wchodzi szkoła podstawowa, kształcąca młodzież w klasach siódmej i ósmej, a także branżowa szkoła I stopnia, składająca się z klas wielozawodowych.

Dyrektorem i założycielem placówki jest Chrystian Wasiewicz, który jednocześnie sprawuje funkcję współwłaściciela i wicedyrektora CKZ NAUKA, mieszczącego się w Tczewie przy ul. Warsztatowej 4. Obie placówki ściśle ze sobą współpracują w zakresie wymiany informacji, szkoleń, opieki kadry specjalistycznej, jak i tworzenia indywidualnych programów kształcenia uczniów.

Zajęcia dla młodzieży techników odbywają się zarówno w budynku Szkoły, jak również w nowej pracowni informatycznej, znajdującej się w Tczewie przy ul. Wyszyńskiego 32. Do dyspozycji uczniów pozostaje wysokiej jakości sprzęt komputerowy, którego tajniki odkrywa wyspecjalizowana kadra pedagogiczna.

Podstawową misją Szkoły jest niesienie pomocy młodzieży posiadającej indywidualne trudności w kształceniu i funkcjonowaniu zarówno w środowisku szkolnym, rodzinnym, jak i rówieśniczym. Wyspecjalizowana i odpowiednio wyprofilowana kadra pedagogiczna, zapewnia indywidualne podejście do problemów każdego z uczniów naszej Szkoły, ukierunkowując posiadane siły i środki na zapewnienie młodzieży optymalnych warunków do nauki, gwarantujących sukces dydaktyczny. W tym celu wytrzymywana jest stała współpraca z instytucjami pozaszkolnymi, powołanymi do szeroko rozumianego niesienia pomocy osobom z określonymi problemami. Każdy uczeń jest dla nas wyjątkowy, a jego sukces dydaktyczny jest dla nas największą nagrodą. Bardzo dbamy o to, by w naszym budynku panowała przyjazna atmosfera, a wszelkie czynniki generujące stres zostały wyeliminowane.

Młodzież naszej Szkoły korzysta z obiektów OSIW w Tczewie, w skład których wchodzą między innymi: internat, stołówka, pomieszczenia kuchenne, gdzie część z młodzieży realizuje zajęcia praktyczne i zajęcia z przysposobienia do pracy w zawodzie kucharz i cukiernik. Zasady naboru do internatu rozpatrywane są indywidualnie w każdym przypadku i ukierunkowane są na pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Szkoła TRISTAN prowadzi stały nabór młodzieży. Dokładamy wszelkich starań, by nasza placówka stale się rozwijała i wychodziła naprzeciw potrzebom uczniów.